Zakliczyn: 8,5 mln zł z rządu na blok mieszkalny w Lusławicach

Zakliczyn: 8,5 mln zł z rządu na blok mieszkalny w Lusławicach

8,5 mln zł – tyle rządowych ekstra pieniędzy otrzymała Gmina Zakliczyn na inwestycje, które minimalizować mają negatywne gospodarcze skutki wywołane przez pandemię koronawirusa. To najwięcej ze wszystkich samorządów w powiecie tarnowskim. Za te pieniądze zostanie wybudowany budynek mieszkalny wielorodzinny na 40 mieszkań w Lusławicach.

W ramach pierwszej rządowej tarczy antykryzysowej gmina Zakliczyn dostała przeszło 1,6 mln zł wsparcia na dowolne lokalne działania. Pieniądze te posłużyły przede wszystkim jako wkład własny samorządu do drugiego etapu rewitalizacji Rynku w Zakliczynie. Inwestycja ta realizowana jest ze wsparciem finansowym województwa małopolskiego w ramach programu rewitalizacji wsi oraz miasteczek (działanie 11.2 – ,,Odnowa obszarów wiejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-20).

Teraz – w ramach drugiego rozdziału środków dla samorządów z tarczy antykryzysowej – Gmina Zakliczyn otrzymała rekordowe 8,5 mln zł. Tym razem środki finansowe przydzielane były już na konkretne zadania inwestycyjne.
W przypadku gminy Zakliczyn będzie to budowa bloku mieszkalnego na 40 mieszkań w Lusławicach.

Mieszkania w Lusławicach będą mieszkaniami wykończonymi „pod klucz” – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Mamy już pełną dokumentację i wszystkie niezbędne pozwolenia. Jeszcze w grudniu tego roku ogłosimy przetarg i wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Dziękuję parlamentarzystom z naszego regionu za wsparcie naszych starań, a przede wszystkim premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za uznanie i praktyczne potwierdzenie tego, że inwestycje lokalne są dla rządu inwestycjami strategicznymi. To realizacja zasady zrównoważonego rozwoju kraju.