Jacek Sasin w Tarnowie

Jacek Sasin w Tarnowie

W dniu 13 maja 2018 roku gościliśmy w Tarnowie Pana Ministra Jacka Sasina, Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.  Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu rządu pod hasłem „Polska jest jedna’’. Podczas spotkania minister zapowiedział obniżkę podatku CIT z 15 %, podkreślił , że obniżony podatek obejmie ponado 400 tys. małych i średnich przedsiębiorstw. Minister stwierdził że rozwój gospodarczy Polski jest widoczny między innymi poprzez wzrost średniej płacy z 4000  zł do 4900 zł. W trakcie spotkania podkreślił, że uszczelniono system podatkowy i zapowiedział reformę składek ZUS dla przedsiębiorstw, których wysokość ma być uzależniona od  dochodów firmy (tzw. elastyczny ZUS).

Przeznaczonych zostanie 5 mld złotych na poprawę dróg gminnych i powiatowych. Opracowywana jest duża ustawa reprywatyzacyjna. Ważną kwestią dla Prawa i Sprawiedliwości jest także pomoc dla osób niepełnosprawnych min. poprzez bezpłatną rehabilitację.

Minister Jacek Sanin podkreślił, że obecny rząd jest pierwszym rządem po roku 1989, który realizuje swoje obietnice wyborcze. Spotkanie cieszyło się wysoką frekwencją.

(PK)