Apeluję do opozycji: Przestańcie bawić się Polską!

Apeluję do opozycji: Przestańcie bawić się Polską!

Jedna z gazet opublikowała dziś artykuł, z którego wynika, że Marszałek Tomasz Grodzki planuje pełnić obowiązki głowy państwa. Chce on uniemożliwić przeprowadzenie w Polsce wolnych, demokratycznych wyborów po to, aby sam objąć tę funkcję – stwierdził Europoseł Adam Bielan podczas konferencji prasowej.

Jak poinformował, Marszałek Michał Kamiński powiedział dziś w jednej ze stacji telewizyjnych, że wszyscy liderzy opozycji, w tym Borys Budka, zgodzili się na poprawkę odkładającą wybory do 6 sierpnia po to, by Marszałek Grodzki mógł przejąć obowiązki głowy państwa.

– Chciałbym dowiedzieć się, na jakiej podstawie opozycja rości sobie prawo do tego, aby doprowadzać do kryzysu konstytucyjnego w Polsce? Do sytuacji, gdy kończy się kadencja prezydenta, a nowy prezydent nie jest wybrany? – pytał Poseł PiS Radosław Fogiel.

Przypomniał, że opozycja działała tak, aby uniemożliwić wybory prezydenckie 10 maja. Celem było to, aby Koalicja Obywatelska mogła zmienić swojego kandydata.

– Polacy wywalczyli sobie demokrację i wolność. Zasługują na to, aby wybrać prezydenta i aby mógł on współpracować z rządem, działać, by wyprowadzić Polskę na prostą z kryzysu gospodarczego – oznajmił.

Zaapelował do opozycji, aby ta „przestała bawić się Polską i umożliwiła Polakom skorzystanie z prawa”.

– Dajcie Polakom wolność wyboru prezydenta – powiedział.