Wierzchosławice - Obchody 144 rocznicy urodzin Wincentego Witosa

Wierzchosławice - Obchody 144 rocznicy urodzin Wincentego Witosa

W Wierzchosławicach, jak co roku, w styczniu – odbyły się uroczystości związane z rocznicą urodzin Wincentego Witosa. Dla powiatu tarnowskiego oraz organizatorów imprezy – NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” – tegoroczna 144 rocznica była wyjątkowa. Swoją obecnością uświetnił ją prezydent RP – Andrzej Duda.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Wierzchosławicach. Po mszy złożono kwiaty pod grobem wybitnego przywódcy polskich chłopów – Wincentego Witosa. Głównym punktem dnia była konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, podczas której wystąpił prezydent Andrzej Duda oraz zaproszeni goście.

Profesor Włodzimierz Bernacki odczytał do zgromadzonych list skierowany przez Premiera Rządu Mateusza Morawieckiego, w którym Premier podziękował rolnikom za ich trud w codziennej pracy i zaangażowanie w odbudowę polskiego rolnictwa. W czasie uroczystości został odczytany również list od Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, w którym podkreślił ważną rolę jaką odegrał Wincenty Witos dla odbudowy państwowości.

Uroczystości rocznicowe upamiętniające urodziny Wincentego Witosa od lat gromadzą w styczniu rolników oraz samorządowców i przedstawicieli władz państwowych.