Trzeba zapewnić każdemu darmowe wsparcie medyczne !

Trzeba zapewnić każdemu darmowe wsparcie medyczne !

Sprawa ochrony służby zdrowia to część przedsięwzięcia jakim jest polska wersja państwa dobrobytu – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Opolu.

Dodał, że trzeba zapewnić każdemu Rodakowi darmowe wsparcie medyczne – to fundament wizji Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwsza kadencja poświęcona była sprawom elementarnym. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, jesteśmy od tego, by rozwiązywać problemy. Doprowadzimy do tego, że polska służba zdrowia będzie na najlepszym światowym poziomie – oznajmił.

Jak podkreślił Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, zdrowie jest i będzie priorytetem.

Zwiększamy nakłady na służbę zdrowia. Musimy finansować dobry sprzęt i remonty, aby pacjenci byli leczeni w dobrych warunkach, a pracownicy odczuwali komfort pracy – oznajmił.

Przypomniał, że rząd PO-PSL nie miał odwagi powiedzieć, że zdrowie to priorytet. Dodał, że publiczna służba zdrowia miała być z tyłu, a ta prywatna kwitła.

Nasza wizja jest inna – służba zdrowia musi być dla wszystkich. Chcemy, by dobry standard opieki był wszędzie, nie tylko w wielkich miastach – powiedział.

Była Premier Beata Szydło podkreśliła, że w centrum ochrony zdrowia jest pacjent.

Potraktowaliśmy zdrowie szeroko. W realizację programu włączyły się także inne ministerstwa – oznajmiła.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że „jesteśmy u progu zmiany ładu społecznego – przedsiębiorczość i solidarność mogą się wspierać i budować nowy kontrakt społeczny”.

Kładziemy nacisk na rozwój, a także inne dziedziny życia społecznego. Nakłady na służbę zdrowia wzrastają, dzięki temu mogliśmy zrealizować takie programy jak 75+ – stwierdził.

Jak podkreślił, zaufanie, wiarygodność, cel, wizja i środki mogą składać się na lepszy system opieki zdrowotnej.