Poseł Michał Wojtkiewicz honorowym obywatelem Zakliczyna

Poseł Michał Wojtkiewicz honorowym obywatelem Zakliczyna

Przyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Rozwój ziemi zakliczyńskiej wspiera od przeszło dwudziestu lat poprzez pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz przychylność dla lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć. Jest obecny na wszystkich ważniejszych wydarzeniach w mieście i gminie. M.in. te argumenty zdecydowały o przyznaniu Posłowi na Sejm RP Michałowi Wojtkiewiczowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn.
Uchwałę Rada Miejska w Zakliczynie podjęła jednogłośnie. Michał Wojtkiewicz jest trzynastym w historii honorowym obywatelem gminy nad Dunajcem. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się w Sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim Ratuszu.
W wygłoszonej laudacji Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj podkreśliła, że Michał Wojtkiewicz przyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Przez lata współpracował i przyjaźnił się z Ojcem Janem Górą, a obecnie z tymi, którzy kontynuują w Jamnej dzieło znanego dominikanina.
Pan Michał Wojtkiewicz ma swój duży udział w rozwoju ważnych w naszej gminie instytucji – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie czy Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Dzięki jego pomocy do zakliczyńskiej gminy trafia sporo rządowych pieniędzy – na inwestycje drogowe, powstawanie nowych obiektów użyteczności publicznej, rozbudowę infrastruktury komunalnej czy na inne realizowane przez samorząd przedsięwzięcia. Patronuje – można tak powiedzieć – naszemu sztandarowemu przedsięwzięciu, dzięki któremu o Gminie Zakliczyn zrobiło się głośno w Polsce: budowie bloków mieszkalnych w Lusławicach i Paleśnicy w ramach rządowego Programu Mieszkanie Plus. W każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc pana posła – wymieniała.
Zauważyła, że Michał Wojtkiewicz obecny jest na wszystkich ważniejszych wydarzeniach w mieście i gminie Zakliczyn, gdzie ma też filię swojego biura poselskiego. Ale najważniejsze jest to – powiedziała pani przewodnicząca – że zawsze z uśmiechem, stojąc w prawdzie, podejmuje trudne decyzje w zgodzie z własnym sumieniem.
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podziękował nowemu honorowemu obywatelowi za wsparcie oraz przychylność dla zakliczyńskich inicjatyw i przedsięwzięć. Podkreślał, że Michał Wojtkiewicz jest samorządowcem z krwi im kości (był burmistrzem Tuchowa i starostą tarnowskim), który doskonale zna potrzeby lokalnych społeczności. Potrafi łączyć i przyczynia się do budowania wspólnoty.