Ostatnie pożegnanie ks. Ignacego Piwowarskiego, duszpasterza Solidarności

Ostatnie pożegnanie ks. Ignacego Piwowarskiego, duszpasterza Solidarności

Nieuchronność śmierci wpisana jest w naszą ludzką biologiczną naturę. Jednak czas i sposób jej nadejścia w przypadku ks. Ignacego Piwowarskiego jest dla wierzących znakiem szczególnej łaski Bożej, znakiem Opatrzności. Ksiądz kanonik Ignacy Piwowarski odszedł do Wieczności w dniu Wszystkich Świętych 2017, w dniu, w którym bramy nieba są otwarte.

Dzień wcześniej, mimo nasilających się już od dłuższego czasu dolegliwości zdrowotnych, pełnił do późnych godzin wieczornych posługę duszpasterską spowiadając wiernych w kościele parafialnym w Buczu.

Uroczystości pogrzebowe ks. Ignacego Piwowarskiego, zwanego “beskidzkim Popiełuszką” odbyły się w dniu 4 listopada 2017 roku w Jego rodzinnej miejscowości Bucze koło Brzeska.

Listy kondolencyjne nadesłali Pan Andrzej Duda – Prezydent RP oraz Pan Jarosław Kaczyński – prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Słowa pożegnania wygłosili: Pan Wojciech Grzeszek – przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność, Pan prof. Włodzimierz Bernacki (UJ) – w imieniu parlamentarzystów RP oraz Pan prof. Mieczysław Ryba (KUL) zabrał głos jako przedstawiciel wychowanków ks. Ignacego. W imieniu Rady Parafialnej z Bucza, Zmarłego pożegnali Pani Maria Lis i Pan Alfred Baniak.